Zamieszkaj w mieście z tradycjami

Mimo coraz bardziej nowoczesnego wyglądu, zmieniającego się wraz z kolejnymi inwestycjami, nie można zapominać, że Koszalin to miasto z ogromnymi tradycjami. Przecież już w 1214 roku pojawiły się wzmianki o wsi Koszalin – wtedy jeszcze funkcjonującej pod łacińską nazwą Cossalitz. Sto lat później Koszalin uzyskał to, co dziś jest jego ogromną zaletą – choć w pewnym sensie już to stracił. Brzmi tajemniczo? Już wyjaśniamy. Otóż w połowie XIV wieku, dzięki dołączeniu części jeziora Jamno i mierzei, Koszalin zyskał bezpośredni dostęp do morza. Dziś co prawda jest od niego oddzielony przez małe, nadmorskie miejscowości, jednak nadal odległość dzieląca Koszalin od szumu nadmorskich fal jest dość symboliczna. Te 10 kilometrów możemy przecież pokonać w ramach niezbyt intensywnego spaceru, a dojazd samochodem zajmie kilka minut. Jednak, czy jeśli kogoś interesują mieszkania na sprzedaż Koszalin to nadal zobaczy pozostałości historii miasta? Oczywiście że tak.

Odnajdźmy ślady historii
Wśród najstarszych świadectw bogatej historii Koszalina, należy zwrócić szczególną uwagę na fragmenty murów obronnych z około 1320 r., ale nadal najcenniejszym i najważniejszym koszalińskim zabytkiem będzie Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP, wzniesiona w latach 1300-1333. Wszędzie można nabyć nieruchomości Koszalin jest jednak chyba jedyną lokalizacją, w której nasze lokum może sąsiadować z siedemsetletnim kościołem… Zresztą obszar koszalińskiego Starego Miasta jest wpisany do rejestru zabytków ze względu na swoją wyjątkową wartość. Zresztą nie tylko wspomniana katedra robi tak duże wrażenie. Dawny kościół zamkowy albo kaplica św. Gertrudy są niewiele młodsze i też robią ogromne wrażenie.

Patrzmy też w przyszłość
O historii należy pamiętać, mamy przecież nawet powiedzenie „ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie”. Jednak z perspektywy młodych ludzi ważniejsza wydaje się przyszłość i kwestia tego, co w mieście można robić teraz lub co będzie można robić w najbliższych latach – a mniej ich interesuje, co robiono przed laty. Szczęśliwie, oni również nie powinni być zawiedzeni. W odróżnieniu od małych, nadmorskich miasteczek, tu życie toczy się cały czas. Kupujmy zatem mieszkania i domy Koszalin czeka z otwartymi ramionami na każdego.

Jeżeli chcesz kupić nieruchomość w Koszalinie zajrzyj na: http://galeriakoszalin.pl