Koszalin – perełka na rynku nieruchomości

Marzeniem wielu osób jest zamieszkanie nad morzem. Jednak, szczególnie jeśli chodzi o osoby, które jedynie okazjonalnie spędzają tam czas – jak choćby podczas wakacyjnych urlopów, powinny najpierw odwiedzić popularne nadmorskie miejscowości poza sezonem. Może się bowiem szybko okazać, że tak naprawdę, poza okresem turystycznym praktycznie zamiera. A nawet w okresie turystycznym, większość towarów i usług skierowana jest głównie do odwiedzających daną miejscowość, a nie mieszkających tam na stałe. Czy zatem należałoby zrezygnować z marzeń, czy da się je trochę urealnić?

Alternatywa w w Koszalinie
Jeśli chcemy znaleźć mieszkania na sprzedaż Koszalin może stanowić świetną alternatywę dla zamieszkania tuż nad morzem. Bliskość atrakcyjnego jeziora Jamno, nad którym po zmianie granic w 2010 roku miasto właściwie leży, ale przede wszystkim bliskość morza znacząco zwiększa atrakcyjność nieruchomości Koszalin jest przecież oddalony od popularnego Mielna jedynie o około 10 km. To Kilkanaście minut jazdy, po których możemy się znaleźć w znacznie innym klimacie. Natomiast, co bardzo ważne, nie musimy wcale wyjeżdżać, żeby móc miło spędzić czas – niezależnie od tego, czy jest akurat okres wakacyjny, ani jaka jest pogoda.

Jak spędzać czas w Koszalinie?
Na wiele różnych sposobów. Dla miłośników kultury – jest słynny amfiteatr, w którym widownia pokryta jest stałym dachem, co uniezależnia nas od pogody. Liczne kina i teatry (szczególnie polecamy Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego) również sprawią, że nie będziemy się nudzić. Miłośnicy sportu mogą zobaczyć jak na boisku radzi sobie Gwardia Koszalin albo Bałtyk Koszalin, a miłośnicy szybkiej jazdy są zawsze mile widziani na Rajdzie Monte Karlino, organizowanym przez Automobilklub Koszaliński. Jeśli wolimy mniej przyziemne doznania – Aeroklub Koszaliński z drogą startową o długości aż 2500 metrów pomoże zrealizować nasze marzenia o lataniu.

Dobry wybór?
Biorąc pod uwagę powyższe argumenty oraz uwzględniając też kwestię, jak niskie ceny mają tam domy Koszalin wydaje się być niedocenioną perełką na rynku nieruchomości. Spróbujmy zatem znaleźć tam dla siebie miejsce, zanim inni też zobaczą ten potencjał i ograniczą nam wybór.