Czym jest flipping mieszkań?

Zwrot ten jest zaczerpnięty z amerykańskiego rynku nieruchomości i oznacza kupowanie nieruchomości w celu późniejszej odsprzedaży ich z zyskiem. Polega on na wyszukiwaniu mieszkań w okazyjnych cenach a następnie odsprzedawanie takiego mieszkania na sprzedaż innym inwestorom. Podobnie może polegać na kupnie mieszkań w stanie do remontu po okazyjnych cenach, przeprowadzeniu koniecznych remontów i odsprzedaży tych mieszkań kolejnym inwestorom czy też osobom prywatnym.

Czy to się opłaca?

flipping

Z pewnością przy odrobinie doświadczenia będzie to zyskowny biznes. Można zarobić kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jak w wielu przypadkach także tutaj kluczem do sukcesu jest lokalizacja naszego mieszkania. Wielkość miasta ma również znaczenie i więcej zarobimy z pewnością kupując i sprzedając nieruchomości w większych aglomeracjach niż w małych miastach. Należy również posiadać umiejętności negocjacyjne, które nabędziemy w miarę przeprowadzanych transakcji. Aby korzystnie sprzedać mieszkanie powinniśmy pomyśleć nad metodą podniesienia jest wartości. Skutecznym sposobem na to jest przeprowadzenie generalnego remontu a następnie sprzedaż nieruchomości w cenie rynkowej lub trochę powyżej jej. Taka strategia wymaga jednak cierpliwości- na ogół sprzedaż takiego lokum zajmie nam kilka miesięcy. Drugą strategią jest sprzedaż mieszkania poniżej ceny rynkowej w którym naprawimy tylko podstawowe sprawy, zanim przystąpimy do jego sprzedaży. Tutaj mamy szanse na szybsze odzyskanie zainwestowanej gotówki- sprzedaż powinna nastąpić dosyć szybko. Drugi ze sposobów ma taką zaletę, że możemy w ciągu danego okresu wykonać więcej takich transakcji. Jeżeli mamy dobre umiejętności negocjacji bądź też większe doświadczenie- możemy takie transakcje przeprowadzać co kilka dni.

Czy jest to zajęcie na cały etat?

Najczęściej tego typu inwestycjami zajmują się ludzie pracujący na co dzień na etacie a flipping traktują jako dodatkowe zajęcie. Zdarzają się osoby, które osiągają lepsze od spodziewanych wyniki zwrotu z inwestycji i wtedy decydują się na rezygnację z pracy i zajęcie się tylko obrotem nieruchomościami. Natomiast ciężko spotkać osobę, która w pierwszej kolejności zrezygnowałaby z pracy, aby zająć się flippingiem na pełny etat, bez wcześniejszego dokładnego zanalizowania tematu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *